
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 2.9972 mm |
| Width | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Resistance | 360 mΩ |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 46 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 610 mA |
| DC Resistance (DCR) | 360 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Military Standard | Not |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 610 mA |
| DC Current | 630 mA |
| Saturation Current | 610 mA |
| Max Saturation Current | 610 mA |
| Max Temperature Rise Current | 630 mA |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 204
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01132
Ext.Price$0.01132
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01132 | $0.01132 |
| 10 | $0.00566 | $0.05660 |
| 50 | $0.00508 | $0.25400 |
| 100 | $0.00456 | $0.45600 |
| 500 | $0.00423 | $2.11500 |
| 1000 | $0.00393 | $3.93000 |
| 3000 | $0.00365 | $10.95000 |
| 5000 | $0.00339 | $16.95000 |
| 10000 | $0.00314 | $31.40000 |
